Geen loondoorbetaling als ziekte is veroorzaakt door risicogedrag in vrije tijd

Alex Verhoeven

Advocaat letselschade

Verschillende brancheorganisaties willen dat er wordt gekeken wie er voor het loon tijdens ziekte opdraait bij risicovol gedrag in de vrije tijd door werknemers. De brancheorganisaties vinden dat een werkgever niet mag opdraaien voor de kosten die hierdoor ontstaan. Als voorbeeld noemen ze mensen die gaan helikopterskiën en daardoor letsel oplopen. De brancheorganisaties vinden dat de werknemer bij risicovolle activiteiten zelf de kosten moet betalen.

Ook detailhandel Nederland vindt dat er wat moet gebeuren maar is meer voor het delen van de kosten (op fifty-fifty basis). Doel is dat werknemers beter op risicogedrag moeten gaan letten en ook door collega’s op dit gedrag aangesproken kunnen worden.
De brancheorganisaties gaan de komende tijd een gezamenlijk plan opstellen.

De huidige wetgeving gaat ervan uit dat een werkgever alleen geen loon tijdens ziekte hoeft door te betalen als er sprake is van opzet. Die opzet moet dan ook nog eens gericht zijn op het veroorzaken van de ziekte. Een dergelijke situatie komt niet vaak voor.

Heeft u vragen over ziekte en recht op loon, dan kunt u natuurlijk contact met ons opnemen.

Deel op social media:

Alex Verhoeven

Advocaat letselschade

Een ongeval kan een mensenleven helemaal overhoop halen. Hoe schokkend en ingrijpend zo’n gebeurtenis is, valt me telkens weer op als ik met mijn cliënten praat. Ik zorg dat ik alle kanten van een zaak doorgrond. Daardoor kan ik me professioneel en doortastend opstellen naar verzekeraars toe. Zij hebben mij sinds 2000 leren kennen als een echte doorzetter die moeilijk van zijn stuk te brengen is en echt aan álles denkt.

Advies nodig?

Wij staan u graag vrijblijvend te woord. Laat uw gegevens achter via onderstaand formulier.
Liever direct iemand spreken? Bel 0800 5544456.

Cases

Actueel